rowery miejskie

rowery miejskie

Produkty 1 do 96 z 104

na stronę

Strona:
  1. 1
  2. 2

Produkty 1 do 96 z 104

na stronę

Strona:
  1. 1
  2. 2

Rower miejski

Idealny kandydat na jazdę po mieście. Czym się wyróżnia?

Rowery miejskie, to, jak sama nazwa wskazuje, pojazdy przeznaczone głównie do jazdy po terenach zabudowanych. Inną funkcjonującą nazwą roweru miejskiego jest holender. Dwukołowiec ten jest modelem bardzo uniwersalnym i żadna przestrzeń miejska nie będzie stanowić dla niego przeszkody. Niezależnie, czy przemieszczać będziemy się po ulicach, specjalnie przeznaczonych do tego ścieżkach rowerowych, czy też po placach osiedlowych - holender poradzi sobie z nimi wszystkimi. Rower miejski odznacza się bardzo dużą przystępnością nawet dla amatorów kolarstwa, dlatego prowadzenie go będzie przyjemne i proste, bez względu na nasz stopień zaawansowania w prowadzeniu rowerów jakiegokolwiek typu. Głównym zadaniem holendrów jest zapewnienie jak największego komfortu jazdy użytkownikowi, zatem siłą rzeczy nie sprawdzi się on najlepiej podczas jazdy po niektórych nawierzchniach. Odpadają bowiem ścieżki górskie oraz inne trasy, na których występują duże nierówności terenu, gdyż jazda po nich może ukazać się zbyt uciążliwa, by czerpać przyjemność z jazdy. Kosztem tych ograniczeń jednak, rower miejski jest banalnie prosty w obsłudze i wynagradza nam to bardzo wysokim poziomem wygody podczas przejażdżki. Rowery holenderskie najczęściej wyposażone są w błotniki oraz lusterka, które wraz ze specyficznym, wygiętym kształtem budowy, tworzą bardzo ciekawy, charakterystyczny, oraz szykowny design.

Kto będzie czuł się najlepiej na rowerach miejskich?

Rower miejski będzie z całą pewnością najlepszym wyborem dla osób, które muszą pokonywać duże dystanse w miastach. Sprawdzi się on doskonale w sezonie letnim oraz wiosną, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby użytkować go również w deszczową jesień czy łagodniejszą zimą. Na rowerze holenderskim bez problemu bowiem przejedziemy przez centrum nawet dużej, ruchliwej metropolii. Problemu nie będą stanowiły również trasy na których możemy natknąć się na przeróżne przeszkody, przykładowo nieco żwirzaste drogi w parkach czy wyłożone kostką brukową bulwary. Rowery miejskie w przeważającej większości wyposażone są w duże koła, zwykle o 28-calowej średnicy. Holendry bardzo często zawierają również dodatkowe akcesoria, takie jak wcześniej wspomniane błotniki oraz lusterka, ale także bardziej okazjonalne rzeczy, przykładowo koszyczki piknikowe. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby samemu dostosować swój rower miejski pod personalne potrzeby i zakupić dodatkowe wyposażenie - bowiem dzięki specyficznej budowie znajduje się sporo miejsca, w którym owe akcesoria można zamontować. Odpowiadając więc na wcześniej zadane pytanie: rower holenderki będzie idealnym wyborem dla osób przemieszczających się głównie po mieście, ceniących sobie wygodę oraz komfort jazdy.

Maksymalna wygoda - czyli jakie elementy są najważniejsze.

Jeżeli będziemy już w stu procentach pewni, iż chcemy zakupić rower miejski, warto zapoznać się z jego najważniejszymi elementami. Niezwykle ważny jest wybór odpowiedniego, wygodnego siodełka, wszak stanowi on najważniejszy aspekt decydujący o komforcie jazdy. Nasze siedzisko powinno być miękkie, szerokie, oraz odpowiednio zamortyzowane - zadbajmy więc przede wszystkim o to, aby nasze pośladki nie były zmęczone, nawet po bardzo długiej jeździe. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, są duże koła wraz z wytrzymałymi oponami - przypominamy, że przeciętną średnicą kół w rowerach holenderskich jest 28 cali. Warto zadbać o ich odpowiednią wielkość, między innymi z tego powodu, iż będziemy mogli pokonać większy dystans kosztem mniejszej częstotliwości pedałowania. Trzeba będzie również zaopatrzyć się w wysokiej jakości hamulce - ich tradycyjne odpowiedniki w całej zupełności będą wystarczające. Dodatkowo, nie wymagają one płynu hamulcowego, a ich koszt jest sporo mniejszy. Odpowiednie hamulce są bardzo ważne, trzeba pamiętać bowiem, że często będziemy przemieszczać się wśród ruchliwych ulic! Warto również zwrócić uwagę na to, czy upatrzony przez nas model wyposażony jest w przerzutki - nie są one koniecznością, ale mogą okazać się przydatne podczas wjeżdżania na niewielkie wzniesienia. Na samym końcu możemy przyjrzeć się, czy dany dwukołowiec posiada wszystkie najważniejsze dla nas akcesoria, a także jak prezentuje się jego wygląd. O pozostałych parametrach z chęcią poinformują nas doświadczeni sprzedawcy mistralsport, którzy zadbają o to, aby rower holenderski spełnił wszystkie nasze oczekiwania.

Rower miejski - oferta naszego sklepu.

Nasz sklep posiada bardzo bogatą ofertę rowerów miejskich w różnych przedziałach cenowych, tak więc każdy klient powinien znaleźć model, który będzie mu w pełni odpowiadał. Znaleźć można u nas rowery miejskie zarówno przeznaczone dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Jeżeli więc potrzebny jest nam środek transportu, którego używać będziemy głównie w terenach miejskich, a zależy nam głównie na jak najwyższym poziomie wygody oraz komfortu jazdy - wówczas zakup roweru holenderskiego będzie z całą pewnością wyborem doskonałym