chwyty i owijki

chwyty i owijki

Produkty 1 do 96 z 129

na stronę

Strona:
  1. 1
  2. 2

Produkty 1 do 96 z 129

na stronę

Strona:
  1. 1
  2. 2

Chwyty i owijki

Dobre chwyty lub owijki to bardzo ważny element każdego roweru. Jest to spowodowane tym, że to właśnie z nimi dłonie rowerzysty mają bezpośredni kontakt podczas jazdy. Z tego też względu często decydują one o komforcie podczas jazdy, ale także o bezpieczeństwie, ponieważ zapewnią pewny i stabilny chwyt. Warto więc wybrać odpowiednie chwyty i owijki dopasowane do własnych preferencji i wymagań, aby poczuć większy komfort podczas jazdy i jednocześnie mieć większą pewność w prowadzeniu roweru nawet w najcięższych warunkach pogodowych i bardzo wymagającym terenie. 

Czym różnią się chwyty rowerowe od owijek?

Wygodne i stabilne oparcie dla rąk na kierownicy to sprawa kluczowa, która ma ogromny wpływ na komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Z tego też względu na każdej kierownicy rowerowej montuje się specjalne chwyty lub też owijki na kierownicę rowerową, których zadaniem jest zapewnienie lepszego chwytu i większego komfortu dla dłoni podczas jazdy. Czym jednak różnią się te dwa rozwiązania, skoro cel ich stosowania jest taki sam? Chwyty to rozwiązanie przeznaczone do standardowych, czyli prostych kierownic, jakie można spotkać w większości rowerów. Mogą one występować w wersjach elastycznych, które naciąga się na kierownicę lub też w wersji wyposażonej w specjalny zacisk, który reguluje się śrubką, przez co chwyt nie przekręca się podczas jazdy. Zewnętrzna część chwytów pokryta jest zazwyczaj specjalną pinką lub gumą, której zdaniem jest zapewnienie amortyzacji dla dłoni oraz pewnego i stabilnego chwytu.

Owijki rowerowe to rozwiązanie, które ma takie samo zadanie jak standardowe chwyty rowerowe, jednak zupełnie inną budowę. Jest to pewnego rodzaju taśma, która służy do owijania kierownicy typu baranek, charakterystycznej szczególnie dla rowerów szosowych, graveli itd. Budowa tego typu kierownicy sprawia, że montaż standardowych chwytów jest w ich przypadku niemożliwy i konieczne jest zastosowanie owijki, która pełni tę samą funkcję.

Jakie chwyty rowerowe wybrać?

Wybór chwytów rowerowych dostępnych w sprzedaży jest naprawdę bardzo duży, co często utrudnia zakupy. Warto jednak pamiętać o tym, że chwyty to element roweru, który powinien być dopasowany do indywidualnych wymagań i preferencji danego rowerzysty, dlatego też podczas zakupu warto kierować się własnymi odczuciami i wybrać takie chwyty, które wydają się w dotyku najlepsze. Chwyty gumowe są najczęściej spotykane i w wielu przypadkach są najlepszym wyborem. Jeśli jednak zależy nam na miękkości i lepszej amortyzacji można wybrać chwyty wykonane z pianki, która jest dużo grubsza i przyjemniejsza w dotyku. Dobrym rozwiązaniem jest także inwestycja w chwyty posiadające system zaciskowy, który sprawa, że ich montaż jest dużo łatwiejszy, a ponadto nie występuje ryzyko, że chwyt przekręci się podczas jazdy. Dla osób szukających lepszego podparcia dłoni dobrym rozwiązaniem mogą być chwyty o ergonomicznym i profilowanym kształcie, który zapewnia dużo lepszy komfort podczas długotrwałej jazdy lub też chwyty z rogami, dzięki którym można zmieniać ustawienie dłoni, co również przekłada się na większy komfort podczas jazdy i stabilizuje pozycję na podjazdach.

Jakie owijki rowerowe kupić?

Podczas zakupu owijki na kierownicę warto zwrócić uwagę na to, aby była ona dobrej jakości i miała grubość dopasowaną do indywidualnych potrzeb danego rowerzysty. Grubsza owijka zapewni lepszy komfort podczas jazdy, dzięki skuteczniejszej amortyzacji i większej miękkości, z kolei te cieńsze zapewnią mocniejszy chwyt i stabilność, kosztem komfortu. Podczas zakupu owijki warto zwrócić uwagę również na jej długość, ponieważ musi ona wystarczyć na owinięcie całej kierownicy. W tym celu można zmierzyć starą owijkę i wziąć poprawkę na to, że jest ona nieco bardziej rozciągnięta, więc może być minimalnie dłuższa. 

Nasza oferta owijek i chwytów rowerowych

W naszym sklepie Mistral posiadamy spory wybór różnego rodzaju chwytów rowerowych i owijek. Z tego względu, jeśli szukasz owijki na kierownicę rowerową lub wygodnych chwytów, sprawdź naszą ofertę i zdecydują się na zakup. To właśnie u nas można znaleźć produkty sprawdzonych i znanych marek, które doskonale znają się na produkcji sprzętu rowerowego. Dzięki temu owijki kolarskie i chwyty rowerowe dostępne w naszym asortymencie to sprawdzone produkty, które z pewnością doskonale spełnią swoje zadanie.