oświetlenie rowerowe

oświetlenie rowerowe

Produkty 1 do 96 z 138

na stronę

Strona:
  1. 1
  2. 2

Produkty 1 do 96 z 138

na stronę

Strona:
  1. 1
  2. 2

Oświetlenie rowerowe

Jazda na rowerze to bardzo przyjemna i zdrowa forma aktywności fizycznej. Warto jednak pamiętać, że z uprawianiem tej dyscypliny sportu wiążą się też pewnego rodzaju zagrożenia, o których nie należy zapominać i warto im skutecznie przeciwdziałać. Jedną z najważniejszych kwestii jest to, aby być dobrze widocznym po zmroku i jednocześnie, aby sam rowerzysta widział także innych uczestników ruchu lub przeszkody na swojej drodze. Z tego też względu niezbędnym elementem wyposażenia każdego roweru powinno być oświetlenie rowerowe. 

Oświetlenie rowerowe a przepisy

Światła do roweru to element, który jest bardzo przydatny w wielu sytuacjach, a po zmroku jest wręcz niezbędny. Warto pamiętać także o tym, że według obowiązującego w Polsce prawa, każdy rower poruszający się po drodze po zmroku musi być wyposażony w odpowiednie oświetlenie. Jest to więc nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale także obowiązek każdego rowerzysty, aby takie oświetlenie sobie zapewnić. Jazda na rowerze po zmroku bez oświetlania nie tylko będzie bardzo niebezpieczna, ale także może się wiązać z nałożeniem mandatu na takiego rowerzystę przez policję lub inny organ uprawniony do tego. Warto więc wyposażyć swój rower w odpowiednie oświetlenie rowerowe i pamiętać o tym, że zarówno przednie oświetlenie rowerowe, jak i lampka rowerowa tylna są tak samo ważne. 

Komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy

Lampki rowerowe to dodatkowe akcesorium, które jest bardzo potrzebne i może znacząco podnieść komfort oraz bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze. Dobrze dobrane oświetlanie sprawi, że będziemy lepiej widoczni dla innych uczestników ruchu, co szczególnie podczas poruszania się na drogach publicznych po zmroku jest priorytetem. Ponadto w miejscach, gdzie nie ma sztucznego oświetlenia drogowego, lampka rowerowa przednia skutecznie oświetli obszar przed rowerem, umożliwiając tym samym bezproblemową jazdę nawet w całkowitych ciemnościach. Z kolei w przypadku rowerzystów górskich mocne światła rowerowe sprawią, że noc nie będzie żadną przeszkodą w czerpaniu przyjemności z jazdy w terenie. 

Jakie oświetlenie rowerowe wybrać?

Decydując się na zakup oświetlenia rowerowego, bardzo ważną kwestią jest to, aby dokładnie określić swoje wymagania, styl jazdy czy też warunki, w jakich chcemy dane oświetlenie użytkować. Z pewnością lampki do roweru, którym będziemy poruszać się wyłącznie oświetlonymi drogami i ścieżkami rowerowymi w dużym mieście, nie będą musiały być tak mocne i zaawansowane technologiczne, aby zapewnić nam bezpieczeństwo i komfort. W takiej sytuacji wystarczające są zazwyczaj podstawowe modele, które zapewnią wystarczającą ilość światła, aby zaznaczyć naszą obecność na drodze i jednocześnie, aby doświetlić nieco drogę, po jakiej się poruszamy.

W przypadku miejsc, gdzie nie ma sztucznego oświetlenia, lampki rowerowe muszą być zdecydowanie mocniejsze, aby skutecznie oświetlić obszar przed rowerem. Najbardziej wymagające jest jednak wybranie oświetlenia przeznaczonego do wyczynowych form kolarstwa takich jak np. kolarstwo górskie. Gdy chcemy poruszać się bezpiecznie w terenie po zmroku, konieczny jest zakup bardzo mocnego oświetlenia o dość dużym kącie świecenia, które najlepiej zamontować na kasku, przez co światło będzie podążać za naszym wzrokiem podczas jazdy. Warto zaznaczyć, że lampki o tak dużej mocy nie powinny być używane w najmocniejszym trybie pracy na zwykłych drogach, ponieważ mogą oślepiać innych kierowców, co może prowadzić do różnego rodzaju niebezpiecznych sytuacji.    

Wybierz odpowiednie oświetlenie rowerowe w naszym sklepie

W naszym sklepie Mistral posiadamy bogaty wybór różnego rodzaju lampek rowerowych, które będą doskonałym wyborem zarówno dla osób jeżdżących rekreacyjnie po mieście, czy w terenie, ale także dla zaawansowanych rowerzystów, którzy szukają mocnego i niezawodnego oświetlenia. Nasza oferta lampek rowerowych składa się z wysokiej jakości produktów takich marek jak Bontrager, Giant, Kellys, Kross, Le-grand, Shimano, Specialized, oraz Victoria Sport. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu Mistral i do zakupów za pośrednictwem naszej strony internetowej.