Rowery Liv

24 produkt(ów)

na stronę

24 produkt(ów)

na stronę

Rowery Liv

Rowery Liv to wysokiej jakości unikatowe rowery tworzone od 2008 roku. Założycielką firmy jest Bonnie Tu z Giant Bicycles. Jej ideą było stworzenie marki rowerowej, która będzie tworzyć jednoślady dla kobiet. Inspiracją do podjęcia takiej decyzji był fakt, że Tu, jako pasjonatka kolarstwa, nie mogła znaleźć dla siebie roweru dopasowanego do jej ciała. Jej celem stało się uczynienie kolarstwa bardziej przystępnym dla rowerzystek. Determinacja i pasja doprowadziły do tego, że dziś rowery Liv są znane i popularne w wielu krajach świata, a firma nieustannie się rozwija czyniąc kolarstwo sportem coraz bardziej dostępnym dla kobiet.

Jako pasjonaci sportu, a przede wszystkim kolarstwa zdecydowanie popieramy ideę założycielki firmy Liv. Uważamy, że kolarstwo powinno być sportem komfortowym dla każdego. Z tego powodu w naszym sklepie mistralsport.pl znajdą Państwo rowery Liv, które uważamy za najlepsze. Chcemy, by zakupione u nas jednoślady były inwestycją na lata i przyczyniły się do czerpania z jazdy maksymalnej przyjemności. 

Liv rowery i ich rodzaje

Marka Liv oferuje szeroki wybór rowerów do wielu rodzajów jazdy. Dzięki temu w zasadzie każda rowerzystka znajdzie model na miarę swoich oczekiwań. Wśród bogatej oferty Liv znajdują się m. in. modele takie jak: 

  • rowery miejskie - zaprojektowane z myślą o łatwym manewrowaniu w środowisku miejskim. Zazwyczaj mają lekką ramę, cienkie opony i niewiele biegów. Dzięki temu idealnie nadają się do wycieczek po ścieżkach rowerowych między ulicami miasta.

  • rowery górskie - stworzone do jazdy w trudnym terenie górzystym lub pełnym nierówności. Wyposażone są w szersze opony i niższe przełożenia niż inne rowery, dzięki czemu są idealne do jazdy po nierównym terenie. Często posiadają również systemy zawieszenia, które pochłaniają wstrząsy spowodowane wybojami i przeszkodami, dzięki czemu jazda na nich po nierównych szlakach jest bardziej komfortowa.

  • rowery crossowe - to typ roweru przeznaczony do jazdy po nierównym terenie, takim jak żwirowe lub gruntowe ścieżki. Opony są zazwyczaj szersze niż w rowerze szosowym, a rama jest często mocniejsza, aby pochłaniać więcej drgań z nierówności drogi.

  • rowery trekkingowe - idealne na wycieczki rowerowe za miasto po drogach utwardzonych, ale istnieją też modele dostosowane do jazdy np. po żwirowych ścieżkach. Jest on bardzo uniwersalny i poradzi sobie zarówno podczas codziennych przejażdżek, jak i dłuższych wypraw rowerowych. Rower Liv damski - co go wyróżnia?

Warto zaznaczyć, że Liv rower, to nie tylko rower damski - mniejszy odpowiednik męskiego egzemplarza ze zmienionym kształtem ramy. Twórcy jednośladów marki Liv traktują ciało kobiece jako podstawę do projektowania i tworzenia pojazdów. To unikatowe podejście. Większość popularnych marek rowerowych tworzy rowery, które docelowo są dopasowane do męskiego ciała. Damskie modele są zmniejszane i dostosowywane do rowerzystek. Taki zabieg może sprawdzić się w wielu przypadkach, jednak to rzetelna analiza danych i dobra konstrukcja pozwoli na najbardziej wydajną jazdę i zminimalizuje ryzyko urazów.

Kobiece i męskie ciała różnią się od siebie i mają nieco inne potrzeby. Rowerzystki poruszają się na jednośladzie angażując nieco inne partie mięśni. Marka Liv prowadzi w tym zakresie badania. Dzięki temu twórcy są w stanie dopasować konstrukcję rowerów w taki sposób, by kobiety czerpały z jazdy maksymalną przyjemność.

Rower szosowy Liv

Rower szosowy to typ roweru przeznaczony do jazdy po drogach utwardzonych. Ma cieńsze opony i bardziej aerodynamiczną ramę niż rower górski, dzięki temu jedzie się na nim szybciej. Nie nadaje się jednak do jazdy po nierównym terenie. Ten typ roweru stworzony jest z myślą o osobach, które chcą poruszać się po drogach utwardzonych, takich jak ścieżki rowerowe. Będzie to więc odpowiedni wybór dla kobiet, które lubią dojeżdżać rowerem do pracy, na uczelnię lub są fankami wycieczek rekreacyjnych. Będzie to również dobre rozwiązanie do jazdy fitnessowej. Takie rowery mają również opuszczaną kierownicę, która pozwala rowerzystce przyjąć bardziej aerodynamiczną pozycję podczas jazdy, co może poprawić osiągi.

Czy rower Liv to dobry pomysł dla dziecka?

Tak. Marka Liv posiada w swojej ofercie modele stworzone z myślą o najmłodszych rowerzystkach. Jak zaznaczają twórcy marki, nauka jazdy na jednośladzie uczy dziewczynki samodzielności i otwiera im drogę do świata przygód. Rowery dla dzieci kategoryzowane są według wieku, a najmniejsze modele są dostępne dla dwuletnich dziewczynek.

Czy marka Liv tworzy posiada w swojej ofercie modele dla mężczyzn?

Rowery Liv tworzone są z myślą o kobietach. Męskie modele o równie dobrej jakości wykonania można znaleźć w ofercie marki Giant. Obie marki określają się jako braterskie i pozostają w stałej współpracy.

Czy marka Lib posiada w swojej ofercie rowery elektryczne?

Tak. Liv ma swojej ofercie rowery elektryczne o różnej specyfice. Do wyboru dostępne są modele e-bików o miejskich, górskich i trekkingowych. Dzięki tak szerokiej ofercie z łatwością można dopasować rower elektryczny do swoich potrzeb i preferencji.