biegowe: 80-110cm

biegowe: 80-110cm

16 produkt(ów)

na stronę

16 produkt(ów)

na stronę

Rowerki biegowe dla dzieci

Rower biegowy to doskonały wybór dla rodzica, któremu zależy na prawidłowym rozwoju fizycznym dziecka. Aktywność zaszczepiona już od pierwszych kroków na pewno zaowocuje w kolejnych etapach dojrzewania, dlatego ważne, aby odpowiednio wybrać sprzęt, który oprócz funkcji czysto rozrywkowych, zapewni dziecku odpowiedni rozwój. Rowerki biegowe dla dzieci to strzał w dziesiątkę! Przy wyborze odpychacza należy pamiętać, żeby zwrócić uwagę na jakość produktów użytych przy produkcji rowerka. Jeśli ta jest odpowiednio wysoka to zwiększy to nie tylko komfort zabawy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo naszych pociech.

Rowerek biegowy dla dwulatka

Rodzice zastanawiający się nad rowerkiem zadają sobie pytanie: kiedy jest odpowiedni czas na zakup? Odpowiedź wydaje się być banalnie prosta- jak najszybciej. Niekoniecznie trzeba czekać, aż nasze dziecko zacznie chodzić. Jak wiadomo ten proces u każdego zaczyna się w innym czasie. Jedno dziecko będzie stawiało pierwsze kroki po półtora roku, drugie po ponad dwóch latach. Często nie rodzice, a dziadkowie lub chrzestni decydują się by sprezentować rower biegowy na roczek. Jest to podarunek bardzo dobry, który choć nie będzie wykorzystany od razu, to warto by był blisko, bo może lada moment być przydatny. Z rowerków najczęściej korzystać zaczynają maluchy około dwuletnie. To wiek, w którym duża część dzieci zaczyna chodzić, a rower może pomóc im ćwiczyć koordynację oraz stabilizację ruchową.

Producenci oferują szeroką gamę produktów przygotowaną w zależności nie tylko od wieku, ale też płci użytkownika. Rowerek biegowy dla dziewczynki niewiele różni się od tego dla chłopca. Praktycznie jedyną różnicą jest kolor oraz ewentualny wzór. Tutaj najczęściej stawia się na róż z białymi elementami. Doskonałym przykładem odpychacza w tym kolorze, skierowanego do dziewczynek jest Alpina Tornado od firmy Kellys, stylowy rower, który każdy spacer zamieni w niezapomnianą zabawę na świeżym powietrzu. Ten sam model występuje w innej gamie kolorystycznej, przez co bardziej pasuje do chłopca. Można wybrać klasyczny zestaw, czarno- zielony, lub rozwiązanie niebiesko- pomarańczowe. Model ten cechuje się lekką, stalową ramą z solidnymi, plastikowymi kołami. Piankowe opony, mimo że pozbawione są możliwości pompowania, są trwałe i wytrzymałe, dzięki czemu nadają się do jazdy w każdym terenie.

Do osób szukających nowoczesnego stylu firma Kellys wychodzi ze swoim modelem Kiru. Ten ultralekki, zbudowany ze stopu magnezu rower jest aż o ¼ lżejszy od innych, aluminiowych odpowiedników. Dzięki nowoczesnej geometrii gwarantuje łatwość prowadzenia, a obniżone platformy na stopy poprawiają komfort jazdy.

Rower biegowy dla trzylatka

Upływający czas najlepiej widać po tym, jak szybko rosną dzieci. Różnice we wzroście można zaobserwować z dnia na dzień. Nim się obejrzymy, a pierwszy rowerek biegowy będzie już za mały dla naszej pociechy i będziemy musieli rozglądać się za trochę większa alternatywą. Producenci rowerków biegowych przygotowali rodziców na taką okoliczność i przedstawili oferty dla dzieci, które wyrosły już z najmniejszych modeli.

Rowerki biegowe dla dzieci starszych różnią się przede wszystkim wielkością oraz większym zakresem regulacji części ruchomych, takich jak siodełko czy kierownica. Ich design jest również trochę inny. Choć wciąż stawia się na prostotę, to producenci próbują poprzez wygląd nadać swoim wyrobom charakter. Nadal jednak rowerki spełniają podstawowe, najważniejsze funkcje. Rozwijają koordynację, uczą utrzymywać równowagę, a to zdecydowanie pomoże w przyszłości, gdy przyjdzie czas nauki jazdy na zwykłym rowerze.

Firma Kellys przygotowała model Kite, dostępny w kilku kolorach. Niespełna cztery kilogramy wagi to zasługa aluminiowej ramy. Produkt został wyposażony w 12- calowe koła z antypoślizgowym bieżnikiem, dzięki czemu rower nadaje się do jazdy w każdym terenie. Dodatkowym atutem modelu Kite jest możliwość regulowania siodełka oraz kierownicy.

Alternatywą dla produktu firmy Kellys jest rowerek biegowy od Karbon- Saveno Niko. Aluminiowa konstrukcja ze stalowymi widełkami daje niewiele ponad trzy kilogramy wagi. Dwunastocalowe koła zapewniają odpowiedni komfort jazdy oraz bezpieczeństwo dziecka. Karbon proponuję również wersję w kolorze różowym, dzięki czemu rowerek będzie odpowiedni także dla dziewczynek.

Rower biegowy- postaw na rozwój dziecka

Rowerki biegowe dla dzieci to idealny wybór z kilku względów. Przede wszystkim, dzięki odpychaczom dzieci rozwijają swoją fizyczność: zręczność ruchową, koordynację oraz uczą się utrzymywać równowagę. To znacznie ułatwi w przyszłości naukę jazdy na zwykłym rowerze. Po drugie zwiększa chęć wyjścia z domu, a każdy spacer staje się dla dziecka okazją do świetnej zabawy na świeżym powietrzu.

Rodziców pełnych obaw o swoje dzieci, którzy wciąż wahają się przed kupnem odpychacza, trzeba uspokoić, że producenci decydują się na produkty wysokiej jakości, dzięki czemu rowerki biegowe spełniają ścisłe kryteria bezpieczeństwa i są certyfikowane zgodnie z normami europejskimi.