pedały

pedały

88 produkt(ów)

na stronę

88 produkt(ów)

na stronę

Pedały

Pedały to element niezbędny w każdym rowerze, na który mimo tego wiele osób nie zawraca szczególnej uwagi. Jest to spory błąd, ponieważ warto pamiętać, że to właśnie pedały rowerowe są elementem, z którym nasze buty mają bezpośredni kontakt, jeżdżąc na rowerze i to one w największym stopniu wpływają na naszą stabilność i bezpieczeństwo podczas jazdy, a często także na wydajność pedałowania. Warto więc wyposażyć swój rower w odpowiednie pedały, które najlepiej sprowadzą się w odmianie kolarstwa, jaką uprawiamy. W tym celu zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą pedałów rowerowych. 

Pedały platformowe

Pedały rowerowe występują w sprzedaży w kilku różnych rodzajach. Najpopularniejsze są z pewnością pedały platformowe, które spotkać można w większości rowerów. Ich budowa jest dość prosta i nie wymaga stosowania żadnych specjalnych butów, co sprawia, że jest to najbardziej uniwersalne rozwiązanie. Podczas zakupu tego typu pedałów warto zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego są one wykonane i na to, czy posiadają wyłącznie chropowatą powierzchnię, czy wyposażone są dodatkowo w ostre piny. Pedały platformowe mtb z tworzywa sztucznego to idealne rozwiązanie dla mniej wymagających rowerzystów, którym zależy na uniwersalności i wygodzie. Pedały metalowe będą z kolei zdecydowanie wytrzymalsze, ale także cięższe. Natomiast pedały mtb wyposażone dodatkowo w piny zapewnią najlepszą przyczepność butom, ale jednocześnie mogą uszkodzić ich podeszwę podczas długotrwałego użytkowania, a dodatkowo stwarzają pewne ryzyko bolesnej kontuzji w sytuacji, gdy noga spanie nam z pedałów podczas jazdy.

Pedały zatrzaskowe

Oprócz pedałów platformowych w sprzedaży można znaleźć również pedały zatrzaskowe, czyli tzw. SPD, które przeznaczone są dla bardziej zaawansowanych rowerzystów, którym zależy na lepszych wynikach podczas treningów czy też zawodów. Ich budowa w bardzo dużym stopniu różni się od typowych pedałów platformowych, ponieważ zazwyczaj nie mają one żadnej podstawy, na której wspiera się but podczas jazdy. Ich konstrukcja opiera się na systemie zatrzaskowym, do którego wpina się buty wyposażone w specjalny blok. W taki sposób rowerzysta zyskuje stałe połączenie z rowerem, które zapewnia znacznie lepszą stabilność podczas jazdy, całkowicie redukuje ryzyko ześlizgnięcia się stopy z pedałów oraz umożliwia dużo efektywniejsze pedałowanie, co szczególnie dla kolarzy szosowych oraz górskich biorących udział w zawodach jest kluczową kwestią. Oczywiście, aby system ten był w pełni bezpieczny, pedały zatrzaskowe muszą posiadać również system odblokowywania zatrzasków, gdy jest to potrzebne. Zazwyczaj działa to w ten sposób, że po skręceniu piety do wewnątrz lub na zewnątrz zatrzaski się odblokowują i but jest uwalniany. Początkowo z pewnością trzeba poświecić trochę czasu, aby przyzwyczaić się do korzystania z tego typu rozwiązania, jednak po pierwszych godzinach jazdy staje się to już naturalne. 

Jakie pedały do roweru wybrać?

Chcąc zakupić pedały rowerowe do swojego roweru, warto w pierwszej kolejności określić, na czym zależy nam najbardziej i jaki jest cel naszej jazdy. Jeśli jeździmy rekreacyjne lub wykorzystujemy rower jako środek codziennego transportu, to duże pedały platformowe wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu i pozbawione pinów będą najlepszym rozwiązaniem. Jeśli zależy nam na większej stabilności i lepszej przyczepności buta do pedałów możemy rozważyć zakup pedałów platformowych z pianami, co jest szczególnie dobrym rozwiązaniem dla rowerzystów preferujących jazdę w terenie czy też uprawiających bardziej wyczynowe odmiany kolarstwa grawitacyjnego. Pedały zatrzaskowe skierowane są zdecydowanie do ściśle określonej grupy rowerzystów, którzy traktują jazdę na rowerze jako trening i zależy im na lepszych wynikach. Pedały zatrzaskowe będą więc idealnym wyborem dla kolarzy szosowych czy też rowerzystów górskich trenujących regularnie i biorących udział w zawodach. 

Bogaty wybór pedałów rowerowych w naszym sklepie

W naszym sklepie Mistral posadami szeroki wyborów pedałów rowerowych. Produkty dostępne w asortymencie naszego sklepu pochodzą od takich znanych producentów jak Bontrager, Giant, Kellys, Kross, Shimano czy Specialized. Można więc mieć pewność, że produkty te charakteryzują się najwyższą jakością wykonania i niezawodnością. Będą więc doskonałym wyborem zarówno dla początkujących rowerzystów, jak i tych zaawansowanych, którzy szukają sprawdzonych rozwiązań.