giant

Produkty 1 do 96 z 323

na stronę

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Produkty 1 do 96 z 323

na stronę

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Giant Manufacturing Co. Ltd. (chiń. 捷安特; pinyin Jié’āntè) – tajwański producent rowerów z siedzibą w Taizhong.

Przedsiębiorstwo zostało założone 27 października 1972 roku przez Liu Chin-piao, który wcześniej zajmował się hodowlą węgorzy; mieści się w Taizhong na Tajwanie.

Początkowo było dostawcą dla amerykańskiej marki Schwann Bicycle Company Aby przetrwać w warunkach ostrej konkurencji na rodzimym rynku tajwańskim, w 1981 roku zaczęło także produkować rowery pod własną firmą. Z czasem przedsiębiorstwo, już w roli wielkiego Original Equipment Manufacturer (OEM), montowało kompletne rowery dla marek Scott, Trek i Colnago. Przedsiębiorstwo stworzyło swój oddział europejski w 1986 roku w Holandii, zatrudniając w nim lokalnych ekspertów do prac badawczo-rozwojowych. Gdy Schwinn w 1987 roku przeniósł produkcję do Chin kontynentalnych w celu obniżenia kosztów, Giant skupił się na własnych markach.

Giant był jednym z pionierów stosowania włókien węglowych w masowej produkcji rowerów. Jego modele Propel i Defy zdobywały najwyższe nagrody branżowych czasopism. Producent angażuje się także w promocję własnej nowej marki Liv rowerów damskich konstruowanych od początku z myślą o kobietach, w odróżnieniu od konkurencji, która kobietom oferuje pomniejszone i zaadaptowane modele męskie.

Główne fabryki Gianta zlokalizowane są w Taizhong i w Kunshan w chińskiej prowincji Jiangsu. Ponadto wytwarza rowery od 1996 roku w fabryce w Lelystad w Holandii, a w 2018 roku zarząd spółki ogłosił plan otwarcia kolejnego europejskiego zakładu produkcyjnego w Gyöngyös na Węgrzech.