pompki rowerowe

pompki rowerowe

53 produkt(ów)

na stronę

53 produkt(ów)

na stronę

Pompki do rowerów

Dlaczego warto zainwestować w dobrą pompkę rowerową? Jest wiele powodów, które determinują taki zakup. Każdy rowerzysta powinien wiedzieć, że pompka do roweru przyczepiona na stałe do ramy pojazdu to podstawa. Nigdy nie wiadomo, kiedy opona lub dętka ulegnie uszkodzeniu i będzie wymagać naprawy wraz z ponownym napompowaniem. Wbrew pozorom, pompki rowerowe mogą być wybawieniem dla rowerzystów podróżujących nie tylko po szosach, ale także po leśnych drogach, gdzie ryzyko uszkodzenia opony jest znacznie większe.

Pompka do roweru – kiedy się może przydać?

Pompka rowerowa przyda się w wielu sytuacjach. Możesz nią napompować koło w razie zbyt niskiego ciśnienia powietrza lub po uszkodzeniu dętki i jej zaklejeniu w trasie. Ogólnie rzecz biorąc, pompki do roweru to niewielki wydatek, a zawsze warto dodatkowo się zabezpieczyć w razie niespodziewanych sytuacji na drodze.

Pompki rowerowe – ile kosztują?

Koszt zakupu profesjonalnej pompki rowerowej to wydatek od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Najdroższe modele to takie, jak np. pompka rowerowa z manometrem. Takie urządzenie dokładnie pokazuje wartość ciśnienia w oponach. To szczególnie ważny parametr, który wpływa na właściwości jezdne roweru szosowego. Pompki do roweru mają różne ceny, gdyż mogą występować w wersji manualnej (najtańsze), a także w nieco droższych odmianach np. na nabój CO2. Dzięki temu pompowanie jest szybsze i nie wymaga znacznego nadwyrężania się rowerzysty, aby napompować koło do odpowiedniego ciśnienia.