smary i środki pielęgnacji

49 produkt(ów)

na stronę

49 produkt(ów)

na stronę

Smary i środki pielęgnacji

Dbanie o rower to obowiązek każdego rowerzysty, który chce, aby jego rower prezentował się odpowiednio i działał w niezawodny sposób przez wiele lat. Jeśli zaniedbamy tę kwestię, to po czasie z pewnością kultura pracy napędu w rowerze oraz innych ważnych komponentów ulegnie znaczącemu pogorszeniu, co może również prowadzić do różnego rodzaju awarii. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto wiedzieć, jak prawidłowo dbać o rower i czego w tym celu używać. W naszym sklepie znaleźć można wszystko to, co jest potrzebne zarówno do odpowiedniej pielęgnacji roweru, jak i jego konserwowania. Zachęcamy więc do zapoznania się z ofertą naszego sklepu i do zakupów. 

Jak prawidłowo dbać o rower?

Dbanie o rower to proces, który się z wielu różnych etapów. Postawą jest oczywiście utrzymywanie roweru w należytej czystości. Jeśli więc złapie nas na trasie deszcz, będziemy jeździć w mocno błotnistym terenie, czy też przeciwnie, będzie bardzo sucho i cały rower mocno się zakurzy, to w takich sytuacjach konieczne jest doprowadzenie go do odpowiedniej czystości po zakończonej jeździe, a szczególnie przed kolejną jazdą.

Do mycia roweru można używać miski z wodą i specjalnego płynu do pielęgnacji rowerów oraz gąbki lub szczotki z miękkim włosiem. Innym rozwianiem jest myjka ciśnieniowa, ale tutaj trzeba pamiętać, aby używać jej z rozwagą na niskim ciśnieniu i unikać bezpośredniego wtłaczania wody w takie miejsca jak suport, stery, piasty czy inne elementy wyposażone we wrażliwe na wodę i brud łożyska. Konieczne jest także odtłuszczenie tarcz hamulcowych lub obręczy w zależności od tego, jakiego rodzaju hamulce posiadamy w rowerze, a także dokładne wyczyszczenie łańcucha z brudu i starego smaru. Następnie rower trzeba osuszyć, aby nie doprowadzić do korozji niektórych elementów. Po tym etapie niezbędne jest również smarowanie łańcucha, wykorzystując w tym celu specjalny smar do łańcuchów rowerowych. Stosując się regularnie do tych zasad, można mieć pewność, że rower będzie działał niezawodnie przez bardzo długi czas. 

Czego nie należy robić?

Z pewnością nie należy zaniedbywać roweru, ponieważ będzie to skutkowało jego znacznie szybszym zużywaniem się, pogorszeniem kultury pracy czy też dużo częstszymi i poważniejszymi usterkami. Kolejną sprawą jest mycie roweru i pomijanie jego suszenia czy też czynności konserwacyjnych takich jak np. odtłuszczanie tarcz hamulcowych, czy też smarowanie łańcucha smarem. Należy unikać również stosowania środków, które nie są przeznaczone do rowerów. Mowa tutaj np. o tym, aby do konserwacji łańcucha wykorzystywać wyłącznie smary rowerowe, a do mycia środki przeznaczone do rowerów, które nie będą sprzyjały korodowaniu niektórych elementów.

Czym powinien charakteryzować się dobry smar oraz środki pielęgnacyjne do roweru?

Wiele osób chcących odpowiednio dbać o swój rower zadaje sobie pytanie, jaki smar do łańcuchów rowerowych wybrać? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, chociaż z pewnością należy zwrócić uwagę na to, aby wybierać smary przeznaczone specjalnie do łańcuchów rowerowych. Takie produkty mają właściwości, które dostosowane są do wymagań rowerzystów, przez co sprawdzą się tutaj najlepiej. Kupując smar do roweru, warto zwrócić uwagę także na formę kolarstwa, jaką preferujemy czy jest to np. kolarstwo szosowe, czy górskie, oraz na to, w jakich warunkach pogodowych zamierzamy jeździć. Oprócz doboru odpowiedniego smaru kluczowe jest także to, w jaki sposób go stosujemy. Smar powinien być nakładany na czysty i osuszony łańcuch i wyłącznie na pojedyncze ogniwa. Po takim smarowaniu warto przekręcić kilka razy korbą, a przed samą jazdą wytrzeć łańcuch czystą szmatką, tak aby zebrać nadmiar smaru z jego powierzchni.

Nasza oferta smarów i środków pielęgnacyjnych

W ofercie naszego sklepu Mistral znajdą Państwo smar do łożysk rowerowych, oleje do roweru, smar do łańcuchów rowerowych, różanego rodzaju odtłuszczacze, środki do pielęgnacji roweru i wiele innych produktów. Zachęcamy więc do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu i do zakupów za pośrednictwem naszej strony internetowej.