hamulce, klocki oraz tarcze

hamulce, klocki oraz tarcze

75 produkt(ów)

na stronę

75 produkt(ów)

na stronę

Klocki hamulcowe

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz przede wszystkim klocki hamulcowe pochodzące od najlepszych producentów akcesoriów rowerowych na rynku. Jeśli chcesz wyposażyć swój rower w wysokiej klasy tarcze i klocki hamulcowe, koniecznie wejdź na mistralsport.pl i sprawdź, jakie produkty możesz kupić do swojego roweru! Gwarantujemy, że u nas na pewno znajdziesz wszystko to, czego tylko potrzebujesz!

Klocki i tarcze hamulcowe – jakiego producenta warto wybrać?

Planujesz kupić klocki hamulcowe do roweru, ale nie do końca wiesz, jakiego producenta akcesoriów tego typu warto wybrać? W naszej ofercie znajdziesz produkty takich marek, jak:

 • Kellys,

 • Kross,

 • Shimano,

 • Specialized.

Warto też dodać, że dostępne w sprzedaży klocki hamulcowe rowerowe występują w różnych cenach. Finalne koszty zakupu zależą przede wszystkim od klasy produktu, także poziomu ich ścieralności. Zanim kupisz okładziny hamulcowe do roweru, koniecznie weź pod uwagę renomę producenta, ale także wiele innych, istotnych kwestii.

Tarcze i klocki  hamulcowe do roweru – jak wybrać odpowiednie?

Zanim zamówisz tarcze i klocki hamulcowe rowerowe, koniecznie weź pod uwagę kluczowe parametry techniczne. Podstawowe czynniki determinujące opłacalność zakupu konkretnych podzespołów rowerowych lub w tym przypadku części eksploatacyjnych, to:

 • producent,

 • cena,

 • klasa ścieralności,

 • kolor,

 • materiał wykonania,

 • kompatybilność z hamulcami.

Oczywiście to tylko podstawowe czynniki, na które powinieneś zwrócić uwagę tuż przed zakupem klocków i tarcz hamulcowych. Pamiętaj, że klocki hamulcowe powinny być jak najlepszej jakości – tylko wtedy będziesz mieć pewność, że zahamujesz rowerem z odpowiednią siłą – nawet w awaryjnych sytuacjach. Cena nigdy nie powinna określać tego, jakie klocki hamulcowe do roweru warto kupić. Oczywiście – w dzisiejszych czasach każdy szuka oszczędności, aczkolwiek inwestycja w lepsze okładziny to gwarancja bezpieczeństwa oraz ich długowieczność nawet na kilka sezonów – zależnie od Twojego stylu jazdy. Warto wybierać takie modele, których okładziny są wzmocnione kevlarem, a także posiadają odłączane żebra dla lepszej skuteczności hamowania.

Ile kosztują klocki i tarcze hamulcowe rowerowe? Sprawdź w sklepie internetowym!

Zanim wybierzesz klocki hamulcowe do roweru, pamiętaj, aby dokładnie przeanalizować ceny poszczególnych części zamiennych. Tarcze hamulcowe są nieco większym wydatkiem, aniżeli klocki. Te pierwsze to wydatek na poziomie nawet do kilkuset złotych – mowa tu o profesjonalnych tarczach do rowerów wyczynowych. Standardowe części eksploatacyjne rowerowe kosztują od kilkudziesięciu złotych w górę – zależnie od wybranego producenta. Koszt zakupu klocków hamulcowych nie powinien przekraczać kwoty 50-100 złotych za komplet. Oczywiście nie ma jednoznacznej zasady odnośnie do tego, ile powinny kosztować okładziny hamulcowe do roweru. To dość indywidualna kwestia ustalana przez producenta. Pamiętaj jednak – im lepsze klocki hamulcowe do roweru oraz tarcze wybierzesz, tym wyższy poziom bezpieczeństwa zapewnisz sobie podczas jazdy.

Jak wybrać najlepsze locki i tarcze hamulcowe do roweru? Sprawdź!

Nie da się jednoznacznie określić tego, jakie klocki hamulcowe i tarcze należy wybrać do roweru. Tutaj kluczowe będzie jego przeznaczenie, a także rodzaj zastosowanych zacisków hamulcowych. Klocki hamulcowe do roweru powinny być dopasowane tak, by były kompatybilne z zaciskami. W przeciwnym razie ich montaż będzie po prostu niemożliwy. Zanim wybierzesz okładziny do swojego roweru, musisz wiedzieć, że na rynku występują ich różne rodzaje, jak np.:

 • klocki żywiczne,

 • klocki metaliczne,

 • klocki mieszane.

Poszczególne modele różnią się między sobą skutecznością hamowania, trwałością i odpornością na zewnętrzne warunki atmosferyczne. Pamiętaj też, aby uwzględnić ich skłonności do nagrzewania się – to też kluczowe, jeśli kupujesz tarcze hamulcowe do roweru.


Jeśli chcesz kupić jak najlepsze tarcze i klocki hamulcowe do roweru, które będą wydajne, bezpieczne i dopasowane do zacisków zastosowanych w rowerze, koniecznie zastosuj się do powyższych wskazówek i co najważniejsze… przejrzyj ofertę mistralsport.pl – zamawiając części eksploatacyjne do roweru w rozsądnych cenach!