haki, zaciski i obejmy

haki, zaciski i obejmy

7 produkt(ów)

na stronę

7 produkt(ów)

na stronę

Haki, zaciski i obejmy

Rower składa się z bardzo wielu części, które często są nawet niewidoczne na pierwszy rzut ona, a odgrywają bardzo ważną funkcję. Do takich elementów z pewnością zaliczyć można hak przerzutki, który jest niedużym elementem, ale ma ogromne znaczenie dla działania przerzutki oraz jej bezpieczeństwa. Czasami jednak element ten może ulec uszkodzeniu i konieczna będzie jego wymiana. W takiej sytuacji warto skorzystać z bogatej oferty naszego sklepu, aby zakupić odpowiedni hak do przerzutki i móc nadal cieszyć się jazdą na rowerze. 

Czym jest hak przerzutki i jaką pełni funkcję w rowerze?

Hak przerzutki tylnej to nieduży element wykonany zazwyczaj z aluminium, którego podstawowym zadaniem jest mocowanie przerzutki tylnej do ramy roweru. Z reguły ma on dwa otwory, z których jeden służy do przykręcenia haka do ramy roweru, z kolei drugi do montażu przerzutki tylnej. Jest to więc bardzo ważny element, który musi być odpowiednio wytrzymały i jednocześnie stabilny, po to, aby zapewniać nienaganną pracę przerzutki. Jednak czy aby na pewno wysoka wytrzymałość tego elementu jest w tej sytuacji pożądana? Haki do przerzutek nie należą do zbyt wytrzymałych elementów i nie jest to wcale ich wada. Producenci dbają o to, aby haki nie były zbyt wytrzymałe, ponieważ ich kolejną funkcją jest to, aby dbać o bezpieczeństwo przerzutki podczas upadku, uderzenia czy innych sytuacji, które mogłyby doprowadzić do jej uszkodzenia. W sytuacji, gdy uderzymy mocno przerzutką w jakąś przeszkodę, czy to podczas jazdy, czy podczas upadku, istnieje spore ryzyko, że ulegnie ona uszkodzeniu. Aby tego uniknąć, haki projektowane są w taki sposób, aby wykrzywić się lub nawet całkowicie złamać w przypadku takiego uderzenia. Dzięki temu przerzutka, która jest dużo droższym elementem, chroniona jest przed poważnymi uszkodzeniami. 

Jak dobrać hak przerzutki?

Hak przerzutki to element, który wbrew nazwie musi być dopasowany do danej ramy roweru. Przerzutki tylne z reguły mają taki sam montaż w każdym przypadku, co sprawia, że dopasowanie ich do danego haka przerzutki nie będzie problemem. Z kolei rodzaj ramy ma tutaj największe znaczenie, ponieważ każda konstrukcja charakteryzuje się nieco inną budową, przez co hak musi być również inny. Z tego też względu haki przerzutki sprzedawane są przez producentów rowerów oraz ram rowerowych i dostosowane są do danego modelu ramy. Chcąc wymienić hak przerzutki, należy więc zwrócić uwagę na model ramy rowerowej, jaką posiadamy i na tej podstawie wybrać odpowiedni hak do przerzutki.  

Ile kosztuje hak do przerzutki?

Cena zakupu haka do przerzutki może być bardzo różna w zależności od tego, do jakiej ramy ma on pasować oraz jaki producent go produkuje. Zazwyczaj jednak cena haków do przerzutki zaczyna się w okolicach 40 zł i może sięgać nawet powyżej 100 zł w przypadku najbardziej znanych marek i zaawansowanych modeli ram. Mimo tego nadal jest to dość niska cena, biorąc pod uwagę cenę przerzutki, która często może kosztować kilkaset złotych lub więcej, a hak przerzutki zapewnia jej ochronę przed poważnymi uszkodzeniami. 

Kiedy wymiana haka przerzutki będzie niezbędna?

Hak przerzutki wymienia się zazwyczaj dopiero wtedy, gdy ulegnie on poważnemu uszkodzeniu, pęknięciu lub całkowitemu złamaniu. Jeśli hak tylko lekko się wygnie, przerzutka może nie działać w prawidłowy sposób, jednak wymiana haka nie musi być wtedy konieczna. Warto oddać rower do profesjonalnego serwisu, który zajmie się prawidłowym ustawieniem haka przerzutki, w sytuacji, gdy został on delikatnie wygięty. Jeśli jednak uszkodzenia są znacznie poważniejsze, niezbędna będzie wymiana haka na nowy. 

Haki do przerzutek w ofercie naszego sklepu Mistral

Haki do przerzutek dostępne w naszym sklepie przeznaczone są do wielu różnych modeli ram rowerowych, przez co z pewnością każdy znajdzie u nas to, czego potrzebuje. Sprzedawane u nas haki do przerzutki są w pełni oryginalne, dzięki czemu ich jakość wykonania jest na najwyższym poziomie. Zachęcamy więc do zapoznania się z naszą ofertą haków, zacisków i obejm rowerowych oraz do zakupów na stronie naszego sklepu mistralsport.pl.