górskie

górskie

90 produkt(ów)

na stronę

90 produkt(ów)

na stronę

Rowery elektryczne górskie

Elektryczny rower górski to rodzaj roweru, który jest wyposażony w silnik elektryczny, a pod względem budowy spełnia wszystkie wymogi dotyczące roweru górskiego. To znaczy, że posiada szerokie, garbate opony, wytrzymałą ramę i wiele biegów umożliwiających pokonywanie stromych wzniesień.Ten rodzaj konstrukcji ułatwia jazdę pod górę i jazdę na dłuższych dystansach. Elektryczne rowery górskie są idealne dla miłośników terenowych szlaków rowerowych, którzy nie chcą lub nie mogą pedałować pod górę i poruszać się na dłuższych dystansach. Jeśli uważasz, że górski rower elektryczny to dobra propozycja dla Ciebie, to przed zakupem warto dokonać analizy własnych potrzeb i preferencji oraz zapoznać się z ofertą dostępnych na rynku modeli. Jako pasjonaci kolarstwa i stali bywalcy tras rowerowych, w swoim sklepie mistralsport.pl przygotowaliśmy dla Państwa ofertę składającą się z tylko z dobrej jakości rowerów. Ważny jest dla nas komfort i zadowolenie klienta, dlatego w naszym sklepie można kupić takie modele, które sami uważamy za solidne i doskonale dopracowane. Chcemy, by zakupione u nas rowery elektryczne górskie służyły Państwu przez wiele lat i pomagały w realizowaniu pasji.

Górski rower elektryczny - dla kogo będzie odpowiedni?

Rowery górskie elektryczne przeznaczone są dla miłośników malowniczych tras w trudniejszym terenie. Nie we wszystkich pięknych miejscach znajdują się ścieżki rowerowe, ale z pewnością wiele z tych miejsc jest wartych zobaczenia. Jeżeli nie lubisz ograniczeń i chcesz eksplorować otoczenie bez względu na jakość terenu, to rower górski z elektrycznym silnikiem będzie idealnym rozwiązaniem. Taki model sprawdzi się dobrze w miejscach takich jak: 

  • górskie szlaki

  • ścieżki leśne

  • trasy z przeszkodami

Rowery elektryczne górskie będą więc świetnym środkiem transportu dla podróżników i miłośników gór. Bez wątpienia na zaletach takich rowerów skorzystają również seniorzy i osoby z problemami zdrowotnymi, którzy pomimo wieku lub stanu zdrowia chcą zwiedzać świat i pokonywać trudniejsze trasy na długich dystansach.

Górskie rowery elektryczne i ich budowa

Rower górski to rower zaprojektowany do jazdy w terenie. Takie modele mają szerokie, gąbczaste opony, które zapewniają przyczepność i stabilność na nieutwardzonych nawierzchniach. Mają również wyprostowaną kierownicę i wytrzymałą ramę, która może wytrzymać trudne warunki jazdy w terenie. Posiada również przednie i tylne systemy zawieszenia, aby amortyzować wstrząsy spowodowane wybojami i kamieniami na trasie. Mają również hamulce tarczowe zamiast standardowych hamulców zaciskowych, które można znaleźć w większości innych typów rowerów. Dzięki temu rowerzysta może hamować mocniej i skuteczniej podczas jazdy po nierównym terenie. W odróżnieniu od tradycyjnych, rowery górskie elektryczne są cięższe. Ma to związek z bogatą konstrukcją dostosowaną do wymagających warunków jazdy.

Jak dopasować elektryczny rower elektryczny do siebie?

Niezwykle istotne jest to, żeby dopasować elektryczny rower górski do swoich potrzeb i budowy ciała. W tym celu warto dokonać analizy swoich preferencji i wybrać model na miarę swoich oczekiwań. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się komfortową jazdą przez wiele lat.

Aby dopasować rower do siebie, warto wziąć pod uwagę swój wzrost i wagę. Dla osób z drobniejszą budową ciała polecane są rowery z krótszą ramą oraz mniejszym rozmiarem siodełka, kierownicy i uchwytów. Dla osób wyższych i mocniej zbudowanych lepszym rozwiązaniem będą rowery w większym rozmiarze. 

Przymierzając się do zakupu roweru warto pamiętać też o tym, że w przypadku modeli górskich, górna rura ramy (pozioma) powinna znajdować się na wysokości pępka. To pozwoli na maksymalne dopasowanie roweru do wzrostu. Warto też upewnić się, że jesteśmy w stanie wyregulować wysokość siodełka i jego odległość od kierownicy, aby zapewnić sobie wygodę podczas przyszłej jazdy.

Ile kosztują elektryczne rowery górskie?

Ceny elektrycznych rowerów górskich zaczynają się od około 5000 zł. Dotyczy to modeli tańszych. Profesjonalne modele mogą być wydatkiem rzędu nawet 20000 zł. Taka cena dotyczy naprawdę zaawansowanych modeli o ponadprzeciętnych parametrach.

Czy elektryczny rower górski dla dziecka to dobry pomysł?

Jeśli wraz z dzieckiem jesteście pasjonatami wycieczek na łonie natury w trudniejszym terenie, to rower taki będzie idealnym rozwiązaniem. Dzięki temu będziecie mogli wspólnie pokonać więcej kilometrów i spędzić razem czas w towarzystwie kojących widoków natury. To dobry pomysł szczególnie wtedy, gdzie dziecko jest dość małe i trudniejsze trasy górskie są dla niego wyzwaniem kondycyjnym. Elektryczne rowery górskie redukują zmęczenie, co pozwala bardziej skupić się na przyjemności z jazdy i wspólnego spędzania czasu.

Ile waży elektryczny rower górski?

Elektryczne rowery górskie są dość ciężkie. Wynika to przede wszystkim z budowy roweru górskiego, który nawet w tradycyjnej formie nie należy do najlżejszych. Elektryczne rowery posiadają dodatkowe wspomaganie, a każdy z elementów to dodatkowe kilogramy. Sam akumulator z silnikiem to około 6 kg dodatkowej wagi. Średnio waga roweru górskiego ze wspomaganiem waha się od 11 kg do nawet 25 kg. Podczas jazdy waga roweru nie jest odczuwalna, ale warto wziąć ten aspekt pod uwagę w kontekście przechowywania pojazdu.