Zestawy naprawcze i akcesoria bezdętkowe

23 produkt(ów)

na stronę

23 produkt(ów)

na stronę

Zestawy naprawcze i akcesoria bezdętkowe

Dętki jeszcze jakiś czas temu uważne były za niezbędny element każdego roweru. Dzięki nim możliwe było napompowanie opony do określonego poziomu, co ma kluczowy wpływ na trakcję opon oraz komfort podczas jazdy. Obecnie jednak coraz częściej rezygnuje się z dętek, na rzecz opon bezdętkowych, które mają wiele zalet, ale także kilka wad, o których trzeba pamiętać, chcąc korzystać z tego rozwiązania. 

Co zawiera zestaw naprawczy do opon bezdętkowych?

W przypadku zestawów do naprawy dętek zazwyczaj zawierają one łatki, klej niezbędny do ich przyklejenia oraz papier ścierny służący do zmatowienia dętki przed naklejeniem łatki, co wpływa pozytywnie na utworzone między łatką a dętką połączenie. Z kolei zestawy naprawcze do opon bezdętkowych nie mają łatek, a w zamian zawierają specjalny sznur wulkanizacyjny, którym wypełnia się dziurę w oponie. W taki sposób można skutecznie uszczelnić oponę i tym samym na nowo zalać ją płynem uszczelniającym i napompować do wymaganego poziomu. 

Kiedy system bezdętkowy to dobry wybór?

Opony to jeden z najważniejszych elementów każdego roweru, ponieważ to właśnie one jako jedyne mają bezpośredni kontakt z podłożem i to od nich zależy to, jak rower będzie się zachowywał na różnej nawierzchni. Opony amortyzują również wszelkiego rodzaju drobne nierówności, co możliwe jest, dzięki dobraniu odpowiedniego ciśnienia powierza, jakie się w nich znajduje. Konieczność pompowania opon generuje jednak ryzyko, że po ich przebiciu całe powietrze może ujść z dętki i konieczna będzie jej naprawa lub wymiana. Obecnie coraz częściej wybranym rozwiązaniem są opony bezdętkowe, które w wielu przypadkach skutecznie neutralizują skutki przebicia opony w rowerze, a dodatkowo mają jeszcze kilka innych zalet. Opony tego typu uszczelniają się samodzielnie na obręczy koła po ich napompowaniu, a dzięki wypełnieniu specjalnym płynem uszczelniających, po przebiciu opony samoistnie się ona uszczelnia. Dzięki temu ryzyko utraty powietrza z opony jest bardzo małe i może wystąpić jedynie w przypadku poważnych uszkodzeń opony. System bezdętkowy to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób jeżdżących na rowerze w wymagającym i ciężkim terenie, czyli tam, gdzie ryzyko przebicia opony jest największe. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby tego typu rozwiązanie stosować nawet podczas rekreacyjnej jady na utwardzonej nawierzchni, ponieważ jest to skuteczny sposób, na unikniecie przebicia opony.

W jakich sytuacjach konieczne może być użycie zestawu naprawczego do systemu bezdętkowego?

Mimo tego, że systemy bezdętkowe są bardzo skuteczne w działaniu i znakomicie zmniejszają ryzyko utraty powietrza w oponie w wyniku jej przebicia, to nie jest to rozwiązanie idealne. Czasami zdarza się, że opona zostaje uszkodzona na tyle poważnie, że płyn uszczelniający nie jest w stanie szybko i skutecznie załatać danej dziury. W takiej sytuacji powietrze w oponie z pewnością stopniowo będzie uciekać i po niedługim czasie jazda będzie niemożliwa. W takim przypadku niezbędny jest zestaw naprawczy do roweru, który pozwoli uszczelnić oponę w miejscu jej uszkodzenia i tym samym przywrócić rower do pełnej sprawności. Jest to niezbędny element wyposażenia szczególnie w przypadku osób, które jeżdżą na rowerze dalekie trasy, często oddalone od miast i innych ucywilizowanych miejsc.

Nasza oferta zestawów naprawczych i akcesoriów bezdętkowych

W ofercie naszego sklepu Mistral posiadamy bogaty wybór zestawów naprawczych i różnego rodzaju akcesoriów do opon bezdętkowych. Produkty dostępne w sprzedaży pochodzą od sprawdzonych producentów, którzy doskonale znają się na produkcji tego typu akcesoriów, przez co ich użytkowanie jest bardzo łatwe i skuteczne. Posiadając taki zestaw naprawczy, można mieć pewność, że naprawa uszkodzonej opony bezdętkowej będzie z pewnością możliwa, co jest bardzo ważne w sytuacji, gdy jesteśmy daleko od domu i dojedzie do jej poważnego uszkodzenia. Jeśli decydujemy się na opony bezdętkowe w swoim rowerze, trzeba pamiętać, że niezbędnym elementem wyposażenia w takim przypadku jest rowerowy zestaw naprawczy.