dźwignie przerzutek

dźwignie przerzutek

41 produkt(ów)

na stronę

41 produkt(ów)

na stronę

Manetki rowerowe

Odpowiednio dobrane manetki rowerowe pozwalają przede wszystkim na wygodną zmianę przełożeń na łańcuchu rowerowym i zębatkach. Dzięki temu jazda rowerem jest znacznie przyjemniejsza, a po zamontowaniu odpowiednio dobranych manetek rowerowych będziesz w stanie podróżować jeszcze sprawniej. Manetki szosowe w praktyce wyglądają nieco inaczej, aniżeli modele przeznaczone do jazdy terenowej MTB. Dobra dźwignia przerzutek Shimano lub innego producenta jest dostępna w naszej ofercie na stronie Mistralsport. Wystarczy, że przejrzysz dostępne modele, a na pewno znajdziesz taki, który będzie idealnie pasować do Twojego roweru.

Manetka do zmiany biegów w rowerze – jaka powinna być?

Idealnie dopasowane manetki rowerowe to nie takie, które są tylko wygodne, ale także umożliwiają szybkie i bezproblemowe zmienianie przełożenia przerzutek. Manetki szosowe zawsze działają i wyglądają nieco inaczej od tych, które zostały stworzone do jazdy terenowej. Warto dodać, że każda manetka do zamiany biegów w rowerze powinna być dopasowana do zastosowanych przerzutek rowerowych. Warto też dobrać do niej odpowiednią długość linek. Dzięki temu montaż manetek i ich użytkowanie nie będzie sprawiać żadnego problemu. Manetki do roweru, które kupisz na naszej stronie Mistralsport są przede wszystkim:

  • wykonane z najlepszych jakościowo tworzyw sztucznych i elementów składowych,

  • pochodzą od renomowanych producentów podzespołów rowerowych.

  • dostępne w atrakcyjnych cenach.

Jeśli chcesz mieć pewność, ze manetki rowerowe będą idealnie działać przez długi czas i wiele przejechanych kilometrów, koniecznie wybierz te z naszego sklepu Mistralsport.

Ile kosztują manetki rowerowe?

Popularne manetki przerzutek Shimano to wydatek na poziomie od 20 złotych w górę. Wiele zależy od tego, na jaki model przerzutek się zdecydujesz. Im lepsze manetki, tym wyższa będzie ich cena. Pamiętaj jednak, że wraz z rosnącą ceną, rośnie także jakość wykonania manetek, a więc i ich komfort codziennego użytkowania. Jeśli chcesz przede wszystkim wygodnie używać manetek i jednocześnie mieć pewność, że te sprawdzą się w każdych warunkach – wybierz te poleca przez specjalistów i serwisantów rowerowych.

Dźwignia przerzutki rowerowej na przód lub tył może kosztować średnio od kilkudziesięciu do nawet ponad 100 złotych za sztukę. Czy warto zapłacić więcej? Jeśli używasz roweru zawodowo – nigdy nie oszczędzaj na jego podzespołach i wyposażeniu. To zawsze przekłada się zarówno na komfort prowadzenia roweru, jak i osiągane prędkości. Dobre przerzutki mają też znaczenie w jeździe terenowej, gdzie szybka zmiana przełożeń często okazuje się kluczowa.

Manetki do roweru – jak wybrać najlepsze na rynku?

Zanim zdecydujesz się na konkretne manetki rowerowe, koniecznie weź pod uwagę kilka istotnych czynników takich, jak: 

  • przeznaczenie,

  • materiał wykonania,

  • cena,

  • producent.

Najlepiej wybieraj takie manetki rowerowe, które są kompatybilne z resztą napędu rowerowego. Zyskasz pewność, że biegi na tylnej osi, a także na przedniej będą zmieniać się bez żadnego problemu. Pamiętaj jednak, że inwestycja w manetki przerzutek Shimano lub innego producenta nigdy nie wyklucza konieczności wykonania ich regulacji. Możesz to zrobić samodzielnie lub poprosić o pomoc profesjonalny serwis rowerowy.

Idealnie dobrana manetka do zmiany biegów w rowerze to taka, która świetnie pasuje na kierownicę rowerową, a dodatkowo pozwala na efektowne i bezpieczne zmienianie przełożeń rowerowych. Manetki szosowe, terenowe lub typowo miejskie – to podstawowe rodzaje przerzutek, jakie możesz znaleźć w ofercie naszego sklepu internetowego Mistralsport. Jeśli szukasz najlepszych części zamiennych, manetek przerzutek i wielu innych produktów dla swojego roweru, koniecznie przejrzyj naszą propozycję.