odzież rowerowa

odzież rowerowa

Produkty 1 do 96 z 1118

na stronę

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Produkty 1 do 96 z 1118

na stronę

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Odzież rowerowa

Odzież rowerowa to ubrania i dodatki, które zaprojektowane zostały specjalnie z myślą o rowerzystach. Dzięki temu zapewniają one pełny komfort cieplny nawet podczas najbardziej intensywnego wysiłku, jednocześnie nie ograniczając w żaden sposób ruchu, co podczas jazdy na rowerze jest bardzo ważną kwestią. Warto więc zakupić odpowiednią odzież rowerową, aby móc czerpać więcej przyjemności z jazdy i czuć się w pełni komfortowo na rowerze. 

Dlaczego odpowiednia odzież rowerowa jest tak ważna?

W każdej dyscyplinie sportu w tym również podczas jazdy na rowerze, bez względu na to, czy jest ona uprawiania wyczynowo, czy też rekreacyjnie, bardzo ważną kwestią zaraz po sprawności fizycznej jest odzież. Odpowiedni ubiór to często czynnik, który decyduje o naszym komforcie podczas aktywności fizycznej oraz o tym, jak ta aktywność będzie wpływała na nasze zdrowie i samopoczucie. Źle dobrana odzież może być przyczyną przegrzewania się lub wychłodzenia organizmu, ograniczania swobody ruchu, nieskutecznego odprowadzania potu i wielu innych problemów. Z tego też względu chcąc czuć się komfortowo podczas jazdy na rowerze, warto zainwestować w odpowiedni strój na rower, który dostosowany będzie do intensywności wysiłku, stylu naszej jazdy, warunków pogodowych czy też własnych preferencji. Prawidłowo dobrana odzież kolarska może bardzo pozytywnie wpłynąć na odczucia podczas jazdy i sprawić, że rowerzysta będzie dużo lepiej chroniony przed różnego rodzaju niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak np. wiatr, wysoka i niska temperatura, odpady deszczu itd. 

Na co zwrócić uwagę kupując odzież rowerową?

Szukając odpowiedniego ubrania na rower, podstawową zasadą jest to, aby wybierać produkty zaprojektowane specjalnie z myślą o tej dyscyplinie sporu. Stroje rowerowe są bowiem dostosowane do wymagań rowerzystów i zapewniają wszystko to, co podczas jazdy na rowerze jest najważniejsze, a czego inne ubrania sportowe nie gwarantują. Warto jednak pamiętać, że ubranie rowerowe musi być odpowiednio dobrane, aby spełniało swoje zadanie. Przed zakupem z pewnością warto określić swoje wymagania oraz to, jakie będzie dokładne przeznaczenie danej odzieży. W lecie koszulka rowerowa i spodenki, wyposażone w specjalną wkładkę, będą idealnym wyborem. Podczas ich zakupu trzeba jednak zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału są wykonane i jakie mają właściwości. Tego typu odzież na lato powinna być przewiewna i dobrze odprowadzać pot, a także skutecznie ograniczać powstawanie nieprzyjemnych zapachów. W zimniejszych okresach roku bardzo ważne jest zadbanie o lepszą izolację, w czym doskonale sprawdzą się długie spodnie rowerowe, czapka, kurtka na rower, bluza rowerowa itd. Te elementy odzieży powinny dobrze izolować ciało od zimna, ograniczać negatywny wpływ wiatru na organizm oraz zapewniać oddychalność, która wystarczy do tego, aby uchronić rowerzystę przed nadmiernym poceniem się, co szczególnie zimą jest bardzo niebezpiecznie dla zdrowia. 

Najważniejsze elementy garderoby rowerzysty

Do najważniejszych elementów garderoby rowerzysty z pewnością zaliczyć można koszulkę rowerową i spodenki z wkładką. Jest to strój, który sprawdzi się w cieplejszych okrasach roku, ale może pełnić także rolę dodatkowej warstwy izolacyjnej w sytuacji, gdy temperatura na zewnątrz nieco spadnie. Rękawiczki rowerowe to kolejny element, bez którego jazda na rowerze nie byłaby tak komfortowa. Oprócz właściwości ochronnych rękawiczki zapewniają także izolację przed zimnem, a warto pamiętać, że podczas jazdy na rowerze palce u rąk są mocno narażone na wychłodzenie. Kurtka rowerowa to kolejny ważny element garderoby rowerzysty. W lecie będzie ona zabezpieczeniem na wypadek załamania pogody, natomiast w zimniejszych okresach roku będzie niezbędną warstwą wierzchnią i skutecznie ochroni rowerzystę przed wiatrem, niską temperaturą oraz różnymi opadami atmosferycznymi. 

Nasza oferta odzieży rowerowej dla mężczyzn oraz kobiet

W ofercie naszego sklepu posiadamy bogaty wybór różnego rodzaju odzieży rowerowej zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Produkty te pochodzą od sprawdzonych i znanych marek specjalizujących się w produkcji odzieży sportowej, a ich jakość gwarantuje pełny komfort w każdych warunkach. Tak bogaty wybór sprawia, że z pewnością każdy znajdzie w naszym sklepie to, czego potrzebuje najbardziej. Zachęcamy więc do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu Mistral i do zakupów.