łańcuchy rowerowe

łańcuchy rowerowe

36 produkt(ów)

na stronę

36 produkt(ów)

na stronę

Łańcuchy rowerowe

Każdy rowerzysta zarówno początkujący, jak i doświadczony powinien wiedzieć, że łańcuch rowerowy to serce każdego jednośladu. To więc oznacza, że powinien być doskonale dopasowany do roweru. Nie można również zapomnieć o dbaniu o jego kondycję oraz regularnej wymianie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Chcąc wybrać najlepszy łańcuch do roweru warto zapoznać się z ofertą naszego sklepu internetowego mistralsport.pl. Nasza oferta jest szeroka i różnorodna, dzięki czemu bez trudu można wybrać najlepszy produkt, który spełni wszystkie potrzeby i oczekiwania. Dodatkowo podpowiadamy jak dobrać łańcuch do roweru, jak o niego dbać i kiedy wymieniać.

Jak dobrać łańcuch rowerowy?

Na początku warto zaznaczyć, że łańcuchy rowerowe są niezbędnym elementem każdego jednośladu. To właśnie dzięki nim możliwe jest przekładanie siły mięśni całego ciała na ruch. Ze względu na to, że łańcuchy są elementem układu napędowego i to właśnie one pozwalają na napędzanie roweru do ruchu, to niestety, ale szybko się zużywają. Tak więc warto zawsze mieć przy sobie zapasowy łańcuch, by w razie konieczności od razu go wymienić. Dzięki temu można uniknąć stresu i czasu na poszukiwania łańcucha w pierwszym lepszym sklepie napotkanym na swojej drodze. Ważne jest przecież, by ta część pojazdu wyróżniała się wysoką jakością, trwałością i wytrzymałością.

Jakie są rodzaje łańcuchów rowerowych?

To jaki łańcuch rowerowy najlepiej wybrać zależy do tego ile zębatek jest w kasecie. Ilość zębatek ma wpływ na to jaką szerokość powinien mieć łańcuch. Obecnie na rynku można znaleźć:

  • Łańcuch rowerowy jednorzędowy
  • Łańcuch rowerowy 5-8 rzędowy
  • Łańcuch 9-11 rzędowy

Warto wiedzieć, że łańcuchy rowerowe jednorzędowe są przeznaczone do rowerów  z napędem jednorzędowym. To oznacza, że są przeznaczone jedynie do jednośladów, które nie są wyposażone w przerzutki. W ofercie naszego sklepu internetowego dostępny jest łańcuch rowerowy 7 rzędowy, który doskonale pasuje do pojazdów z napędem pięciorzędowym i ośmiorzędowym. To takich modeli doskonale sprawdzi się również łańcuch rowerowy 8 rzędowy. Mamy również łańcuch rowerowy 9 rzędowy oraz łańcuch 10 rzędowy. To modele, które pasują do rowerów z dziewięcio, dziesięcio i jedenastorzędowym napędem.

W trakcie zakupów warto zwrócić uwagę na to od jakiego producenta pochodzi łańcuch rowerowy. Zdaniem specjalistów najlepiej zdecydować się na łańcuch, który pochodzi od tego samego producenta, co kaseta. Dzięki temu można mieć pewność, że te dwa elementy będą ze sobą w pełni kompatybilne. Kolejnymi szczegółami, o których nie można zapomnieć wybierając łańcuch do roweru jest jego długość. Powinna być taka sama, jak w poprzednim łańcuchu.

Jak dbać o łańcuch rowerowy?

Warto wiedzieć, że łańcuch rowerowy powinien być regularnie i prawidłowo konserwowany. Dzięki temu można zadbać o jego sprawne działanie, a co więcej wydłużyć jego żywotność. Bardzo ważne jest to, by czyścić i konserwować łańcuch przynajmniej raz na trzy miesiące. Przed rozpoczęciem czyszczenia łańcucha należy go zdjąć z roweru. Następnie należy go oczyścić na sucho, by możliwe było usunięcie wszystkich powierzchownych i największych zabrudzeń. Następnie należy go pokryć preparatem odtłuszczającym, a potem zostawić do wyschnięcia. Nie można zapomnieć o zębatkach, które należy przemyć w benzynie ekstrakcyjnej. Tak zabezpieczony łańcuch powinien wyróżniać się wytrzymałością i trwałością.

Smarowanie łańcuchów rowerowych – czy ma znaczenie?

Rowerzyści powinni również pamiętać o regularnym smarowaniu łańcuchów. Najlepiej wybrać do tego uniwersalne smary i oleje do łańcuchów. Dzięki temu można zadbać o to, by praca łańcucha była prawidłowa i płynna.

Kiedy najlepiej wymienić łańcuch rowerowy na nowy?

Wymiana łańcuchów rowerowych konieczna jest w momencie, kiedy dojdzie do ich rozciągnięcia. Niestety nie da się uniknąć rozciągania łańcuchów, ponieważ jest to naturalne następstwo ich eksploatacji. Jednak jazda na wyciągniętym łańcuchu jest nie tylko niebezpieczna, ale co więcej może spowodować wycieranie się zębatek  na korbie i kasecie. Tak więc jazda na rozciągniętym łańcuchu może z czasem doprowadzić do uszkodzenia kolejnych elementów układu napędowego, przez co naprawa jednośladu będzie wiązać się z większymi wydatkami. Lepiej więc sprawdzać, czy łańcuch nie jest nadmiernie wyciągnięty, a jeśli tak to należy go szybko wymienić. Objawem wskazującym na to, że łańcuch jest wyciągnięty są przeskakiwania między zębatkami.

Najlepsze łańcuchy rowerowe w atrakcyjnych cenach tylko w naszym sklepie internetowym!

Szukając łańcuchów rowerowych warto zapoznać się z ofertą naszego sklepu internetowego. Mamy w naszej ofercie najlepsze łańcuchy do roweru spełniające najwyższe normy jakości i bezpieczeństwa. Oferujemy łańcuchy rowerowe pochodzące od znanych i cenionych producentów, takich jak Kross oraz Shimano. Nasza oferta jest szeroka i różnorodna, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. Stawiamy na zadowolenie naszych klientów, dlatego starannie dobieramy wszystkie produkty do naszego asortymentu, by mieć pewność, że jesteśmy w stanie zaoferować wszystko co najlepsze nawet doświadczonym rowerzystom. Masz jakieś pytanie lub wątpliwości? W takim razie koniecznie skontaktuj się z nami! Jako zespół profesjonalistów jesteśmy w stanie odpowiedzieć na każde pytanie. Podpowiemy jakie łańcuchy rowerowe będą najlepszym wyborem i zadbają o prawidłową pracę całego układu napędowego w rowerze.

Jakie łańcuchy rowerowe dostępne są w naszym sklepie internetowym?

W ofercie naszego sklepu internetowego dostępne są najlepsze łańcuchy rowerowe stworzone z wysokiej jakości materiałów. Mamy w naszej ofercie produkty pochodzące od zaufanych i cenionych producentów, których łańcuchy cieszą się popularnością na rynku.

Ile kosztują łańcuchy rowerowe w naszym sklepie?

Nasza oferta jest dopasowana cenowo do potrzeb i możliwości każdego naszego klienta. Mamy w ofercie łańcuchy rowerowe z różnych półek cenowych. Każdy więc jest w stanie znaleźć produkty, które są dostępne atrakcyjnych w przystępnych cenach.

Jakie formy dostawy dostępne są w naszym sklepie?

W naszym sklepie klienci mogą zdecydować się na dostawę towaru kurierem. Kurier dostarczy zamówiony towar pod wcześniej wskazany adres. Dajemy również możliwość odebrania towaru z siedziby naszej firmy.