Wsporniki kierownicy- mostki

52 produkt(ów)

na stronę

52 produkt(ów)

na stronę

Wsporniki kierownicy i mostki

Części rowerowe, które proponujemy w sklepie internetowym mistralsport.pl to przede wszystkim produkty eksploatacyjne, a także takie wyroby, jak wspornik kierownicy rowerowej. Jeśli modernizujesz swój rower i chcesz, aby ten był jak najlepiej dopasowany do Twojej sylwetki, koniecznie zainwestuj w dobry wspornik kierownicy roweru. Ten i wiele innych produktów znajdziesz bezpośrednio w naszej ofercie. Wystarczy, że złożysz zamówienie, a będziesz w stanie odmienić swój rower nie do poznania.

Wspornik kierownicy rowerowej – czy jest niezbędny?

Można śmiało powiedzieć, że wspornik kierownicy rowerowej jest wręcz niezbędny, aby móc wygodnie jeździć swoim pojazdem. Bez wspornika montaż kierownicy akcesoryjnej byłby praktycznie niemożliwy. Mostek rowerowy lub inaczej wspornik rowerowy to część do roweru, która łączy kierownicę z rurą sterową widelca. Pamiętaj, że dobór wspornika ma ogromny wpływ na pozycję kierującego rowerem. Inny wspornik kierownicy nada się do roweru miejskiego, inny do trekkingowego, a jeszcze inny do roweru terenowego.

Jakie wsporniki rowerowe można kupić w mistralsport.pl?

W naszym sklepie online kupisz wysokiej klasy wspornik kierownicy rowerowej marki Kellys, Giant i wielu innych topowych marek, znanych na terenie całej Europy. Proponujemy wyłącznie profesjonalne elementy wyposażenia roweru, które pozwalają nie tylko na poprawę komfortu jego prowadzenia, ale także zwiększenie poziomu bezpieczeństwa kierującego. To szczególnie ważne w przypadku osób, które poruszają się na co dzień rowerem terenowym.

Ile kosztuje wspornik kierownicy regulowany i standardowy?

Koszt zakupy części takich jak wspornik kierownicy roweru to wydatek na poziomie od kilkudziesięciu złotych wzwyż. Nie jest to drogi element wyposażenia roweru, ale jakże niezbędny do jego wygodnego i bezpiecznego prowadzenia. Bez dobrze dopasowanego wspornika nie będziesz w stanie zamontować kierownicy, a tym samym wielu innych podzespołów, jak np. klamek hamulca i przerzutek. Chcesz dowiedzieć się, jakie są najpopularniejsze rodzaje wsporników kierownicy? Oto kilka z nich:

  • klasyczny – stosuje się do w rowerach miejskich,

  • a-head – stosowany w rowerach górskich, szosowych i trekkingowych.

Warto też wspomnieć, że na rynku dostępny jest wspornik kierownicy regulowany, który pozwala na idealne dopasowanie pozycji za kierownicą roweru do potrzeb rowerzysty. Jeśli potrzebujesz mocno indywidualnego ustawienia pozycji na rowerze, koniecznie zdecyduj się na wspornik kierownicy z regulacją.

Jak wybrać idealny wspornik rowerowy dla kierownicy?

Zanim zdecydujesz się na konkretny wspornik kierownicy rowerowej, weź pod uwagę różne typy mostków. Istotna jest średnica montażowa kierownicy, która powinna być zgodna z tym, jaką masz kierownicę w rowerze. Najpopularniejsze średnice mostków dostępnych na rynku, to:

  • 25,4 mm,

  • 31,8 mm,

  • 35 mm.

Co ciekawe, wspornik kierownicy może mieć też różną średnicę rury sterowej widelca – najczęściej 1 cal, 1-⅛ cala oraz 1,5 cala. Zanim kupisz mostek rowerowy, pamiętaj o tym, by dobrać go tak, aby pasował do Twojego roweru. Bez wysokiej klasy wspornika kierownicy nie będziesz w stanie poruszać się rowerem komfortowo i bezpiecznie.

Z czego wykonany jest mostek kierownicy?

Topowe modele wsporników do roweru wykonywane są z aluminium o wysokim poziomie wytrzymałości, a także ze stali czy nawet elementów z odpornych na uszkodzenia tworzyw sztucznych – najczęściej w przypadku regulowanych modeli mostków. Oczywiście na pierwszy rzut oka ciężko domyślić się, z jakiego materiały stworzony został mostek. Te są najczęściej lakierowane na czarno, co sprawia, że odróżnienie aluminium od stali jest naprawdę problematyczne.

Wchodząc na stronę sklepu mistralsport.pl, zamówisz tylko najlepszy wspornik kierownicy roweru, który spełni Twoje oczekiwania i posłuży Ci przez wiele sezonów. Topowe produkty są wykonywane z tzw. aluminium 6061, które jest stosowane na jachtach oraz do produkcji podwozi samochodów osobowych. Nie musisz więc martwić się o stan techniczny mostka – wspornik kierownicy rowerowej wykonany z tego tworzywa wytrzyma nawet duże przeciążenia występujące podczas jazdy terenowej rowerem.