dzwonki rowerowe

dzwonki rowerowe

51 produkt(ów)

na stronę

51 produkt(ów)

na stronę

Dzwonki do roweru

Dzwonek rowerowy to nieobowiązkowe wyposażenie roweru, które jednak zawsze warto mieć ze sobą, szczególnie jeśli często podróżujesz po mieście i ścieżkach rowerowych. Posiadanie dzwonka na rower jest kluczowe, aby ostrzec ewentualnego przechodnia lub uczestnika ruchu drogowego o niebezpieczeństwie lub chęci jego wyminięcia. Brak dzwonka rowerowego na swoim pojeździe w skrajnych sytuacjach możesz skutkować tym, iż spowodujesz kolizję lub nawet wypadek drogowy lub zdarzenie z przechodniem na ścieżce rowerowej. Chcesz dowiedzieć się, jaki dzwonek do roweru dla dzieci i dorosłych jest najlepszy? Sprawdź naszą ofertę na mistralsport.pl i przekonaj się sam!

Dzwonek rowerowy – jaką ma funkcję?

Dzwonki rowerowe mają kilka podstawowych funkcji. Przede wszystkim odpowiadają za ostrzeganie innych uczestników ruchu np. rowerzystów oraz przechodniów na ścieżkach rowerowych o ewentualnym niebezpieczeństwie lub zbliżającym się pojeździe. W Polsce posiadanie dzwonka na rower nie jest obowiązkowe, choć jak najbardziej wskazane. Mimo iż według wielu rowerzystów, szczególnie profesjonalnych, posiadanie dzwonka nie jest dobrym pomysłem, to jednak zawsze warto zamontować, chociażby najmniejszy z dostępnych modeli na kierownicy swojego roweru.

Jaki dzwonek na rower dla dziecka, a jaki dla osoby dorosłej?

W naszej ofercie na stronie sklepu internetowego mistralsport.pl znajdziesz przede wszystkim dzwonki rowerowe dla dzieci oraz dla osób dorosłych. Te różnią się między sobą głównie wielkością oraz stylistyką. Sposób montażu w każdym z przypadków jest praktycznie taki sam. Przy pomocy specjalnego uchwytu zamontujesz dzwonek rowerowy na powierzchni kierownicy tak, aby osoba kierująca rowerem miała do niego łatwy dostęp w trakcie jazdy. Dzwonek do roweru dla dzieci, który kupisz w naszym sklepie zazwyczaj wykonany jest z metalu oraz tworzywa sztucznego. Te mogą przyjmować różne kształty np. słonia, papugi lub okręgu ozdobionego najróżniejszymi wzorami np. statku kosmicznego lub biedronki. 

Ile kosztuje dobry dzwonek do roweru?

Nasz sklep internetowy sprzedaje dzwonki rowerowe od topowych producentów akcesoriów rowerowych, jak np. Giant, Kellys, Kross i innych. Oznacza to, że rozbieżności jeśli chodzi o dzwonek do roweru i jego cenę są raczej spore. Podstawowe modele przeznaczone dla dorosłych rowerzystów to wydatek na poziomie od kilku do kilkunastu złotych. Ciekawie wyglądający oraz funkcjonalny dzwonek na rower dla dziecka to podobny wydatek. Jeśli decydujesz się na zakup dzwonka rowerowego – nie musisz przygotowywać się na spory wydatek. Wystarczy, że przeznaczysz na ten cel do kilkudziesięciu złotych, a na pewno kupisz model, który w 100% spełni Twoje oczekiwania. Niezależnie od stylistyki – zawsze zwracaj uwagę na materiał wykonania, renomę producenta oraz opinie innych użytkowników. Dzięki temu wybierzesz idealne dzwonki rowerowe dla siebie i całej swojej rodziny lub przyjaciół.